SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

GÜVENLİK, DÜNYA, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

YENİ ”DOĞU AKDENİZ KITA SAHANLIĞI” HARİTASI..

Bu haber 03 Aralık 2019 - 9:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez El Sarraj, ‘Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması’ na dair Mutabakat Muhtırası imzalayarak, Doğu Akdeniz Kıta Sahanlığı Haritası’na yeni bir şekil verdiler.

Dört bir yandan askeri ve ekonomik olarak sıkıştırılmaya çalışılan ve büyümesi engellenmeye çalışılan Türkiye, Doğu Akdeniz’de tarihi bir adım atarak Libya ile çok önemli bir mutabakat imzaladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez El Sarraj, ‘Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması’ na dair Mutabakat Muhtırası imzalayarak, Doğu Akdeniz Kıta Sahanlığı Haritası‘na yeni bir şekil verdiler.

Büyükelçi Çağatay Erciyes, sosyal medya hesabında Türkiye’nin Doğu Akdeniz kıta sahanlığı ve MEB sınırlarını gösteren bir harita yayınladı. Dışişleri Bakanlığı da, Erciyes’in paylaşımını kendi resmi sosyal medya hesabından paylaştı.

Haritada gösterilen;

A ve B noktaları arası: Türkiye ile KKTC arasında 2011’deki anlaşmayla belirlenen hat,

C,D ve E noktaları arası: Türkiye – Mısır arasındaki ‘ana karalar arası ortay hat’,

E ve F noktaları arası: Türkiye – Libya arasında geçen hafta imzalanan Mutabakat Muhtırasına göre belirlenen yeni sınır hattı olarak gösteriliyor.

DipDalgaHaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.