replica rolex watches
SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

GÜVENLİK, DÜNYA, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

Y-CHP, İNÖNÜ ZİHNİYETİYLE BİR BALTAYA SAP OLAMAZ!..

Bu haber 09 Ağustos 2019 - 12:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP’nin özüne dönmesi için yapılacak tek şey; CHP’nin şu haliyle kapatılması ve yeni bir parti olarak örgütlenmesi ve sıfır bir başlangıç yapmasıdır. Bu CHP, Atatürk CHP’si değil; İnönü CHP’sidir.

Atatürk’ün ölümünden önce ve sonra her yaptığını, ikinci adam ezikliği içinde  Atatürk’e mal etme üstadı olan İnönü; zaman zamanda Atatürk’ün ideolojisine her türlü ihaneti ve kalkışmayı yapmıştır. Bunun sayısız örnekleri vardır. Kol kırılır yen içinde kalır dedik, dillendirmedik… Allah’a havale ettik O’nu.

Atatürk’ün ölümünden sonra yapılan olumsuz uygulamalar ve dine zerre kadar saygısı olmayan “İttihat terakki”  kadroları tarafından yapılan zulüm ve hor görmeler mütedeyyin kesimde haklı bir öfkeye neden olmuştur.

‘Atatürk ve Allah ile aldatma’ sahte söylemleri partinin kalıcı bir politikası haline gelmiştir.

Y-CHP, yeri geldiğinde Atatürk ile, yeri geldiğinde Allah ile halkı aldatma yoluna gitmiş, hakiki niyetini hep perdelemiştir. Sağ partilerin içinde de aynı politikayı izleyen azımsanmayacak bir kitle olduğu bilinen bir gerçek.

CHP’nin özüne dönmesi için yapılacak tek şey; CHP’nin şu haliyle kapatılması ve yeni bir parti olarak örgütlenmesi ve sıfır bir başlangıç yapmasıdır. Bu CHP, Atatürk CHP’si değil; İnönü CHP’sidir.

Başka bir isimde, başka bir amblem ile, başka bir parti kurun!.. Atatürk’ün CHP’sini de, değerleriyle beraber rahat bırakın!..

İnanın CHP’nin geldiği noktadan şu anda  gerçek Atatürkçüler çok tedirginler ve rahatsızlar.

Ümmetin milletleşmesi her ne kadar bir hedefse; Millet ve Ümmet kardeşliği esastır. Dini hassasiyetleri olan Millici kadrolar ile Millet şuuru gelişmiş ümmetin ortak paydası vatandır. Ümmetçilik  yapmak başka bir şeydir. Ümmet  bir durum halidir. Sözde bir yurttaşlıktan;  vatandaşlık   temelinde  bir bilinç evrilmesi ve farkındalık  devrimi ile  bu bütünleşme  başarılabilir.

Atatürk ve Allah ile aldatanlara hatta Atatürk’ün ve Hz. Muhammed’in adını metinlerden çıkaran bazı sapkınlara karşı sahici mekan sahiplerinin, bu kişilere karşı tek vücut halinde kalmaları ve safların sıklaştırılması gerekliliğine şu günlerde eskiden olduğundan daha çok ihtiyacımız var.

Herkes, kendi sahtecilerini dışlayıp harbi kişiliklerini ve temsilcilerini  ön plana çıkarmalıdır.

Atatürk ile beraber çarpışmış, iki İstiklal Madalyası sahibi, Atatürk’ü ve felsefesini iyi bilen bir müftünün torunu olarak, inanarak ve bilerek bunları söylüyorum. Söylüyorum ki; herkes empati yapsın ve kendine gelsin.

Sahte Atatürkçüler ve sahte dindarlardan gördüğü zararı bu millet kimseden görmemiştir. Derdi Allah olanın, derdi Vatan olanın, derdi Millet olanın dışlandığı; sahtekarların ve menfaatperestlerin, kapital için tüm değerlerini satanların, münafıkların egemen olduğu bir toplum haline geldik. Sağ ve sol fark etmez.. Her yer olduğu gibi görünmeyen sahtekarlarla dolmuş..

Bu herifler sayesindedir ki;  sosyal demokrasi, deizm ve  tengrizm, masonluk  gibi  sapkın ve sapık akımlar gençlerimiz arasında yayılıyorsa;  unutmayalım ki bunun vebali büyüktür ve onlara aittir!..

Tahir Çalgüner/DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.