SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

TÜRKİYE-KIRIM EKONOMİK İLİŞKİLERİ RUS BASININDA!..

Türkiye’de yeni bir sistem yaratılıyor. Batı’nın egemenliği, ekonomide ve politik alanda koptu. Karadeniz dinamik bir şekilde gelişen bir merkez haline geldi ve Türk girişimciler bunu anlıyorlar..

Bu haber 26 Kasım 2019 - 0:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rus Gazeteci Khayal Muazzin’in Aydın Balıkçılık’ın sahibi, iş adamı Emin Aydın ve Türkiye-Kırım-Rusya Vakfı Başkanı Yazgan Kaya ile Türkiye-Kırım ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi konusunda Ankara’da yaptığı röportaj Rus basınında yer aldı..

https://politexpert.net/ sitesinde yer alan haberin özeti şöyle:

Türk iş adamları, Kırım’dan deniz ürünleri ithalatı geliştirmek istiyor. Yakın gelecekte yarımadayı ziyaret etmeyi planlayan heyetin hedefi; ticaret ve siyasi ilişkilerin güçlendirilmesi olacaktır.

Kırım, uluslararası hukuka uygun olarak ve yarımadanın nüfusunun iradesiyle Rusya’ya katıldı. Bu duruma yapılan itirazlar tamamen farklı amaçlara yönelik..

Gazeteci Khayal Muazzin ile yaptığı röportajda Yazgan Kaya; Batı’nın en çok Kırım’ın ekonomik bağımsızlığı konusunda endişeli olduğu görüşünü dile getirdi..

Kaya, “Kırım, ticaret sektörüne açılan ana kapıdır. Girişimcilerimizin bunu anlamalarını istiyoruz ”dedi.

Kaya, bunun için yakında yarımadayı ziyaret etmeyi planlayan parlamento heyetine liderlik etmeyi planlıyor.

En umut verici işbirliği alanlarından birinin, deniz ürünleri ticareti olduğunu ifade eden Kaya:

“Kırım, Karadeniz’deki komşumuzdur. Ve Karadeniz’in bütün zenginlikleri, her iki tarafın nüfusu tarafından kullanılmalıdır. Kırım kıyısındaki deniz ürünlerini Türk masalarında görmek istiyoruz. ” dedi.

Bu sektördeki bazı bağlantılar zaten kurulmuştur. Mesela, büyük bir Türk balıkçı firmasının sahibi olan Emin Aydın, Kırım’dan pisi balığı, zander, kefal ve sultanok ithal ettiğini söyledi.

“Yeni sezonda bir kez daha Kırım’la ticaret yapmayı ve ülkemiz nüfusuna kaliteli bir ürün sunmayı umuyoruz” dedi.

Fotoğraf: Emin Aydın (solda) ve Yazgan Kaya (sağda) / Khayal Muazzin

Türk iş adamlarının Batı’nın yaptırımlarından korkup korkmadığı sorulduğunda, Emin Aydın, riskleri anladığını ancak üçüncül ülkeler uğruna her iki tarafın da yararına olan böyle bir konuyu görmezden gelmek istemediğini söyledi.

Kaya, bu arzuyu destekledi ve birçok iş adamının yaptırımlardan korkmadığını belirtti.

“Türkiye’de yeni bir sistem yaratılıyor. Batı’nın egemenliği, ekonomide ve politik alanda koptu. Karadeniz dinamik bir şekilde gelişen bir merkez haline geldi ve Türk girişimciler bunu anlıyorlar” dedi.

Daha önce, bir Türk Milletvekili, Kırım ile konut alanında karşılıklı yarar sağlayan ilişkilerin geliştirilmesi konusuna destek vermişti. Milletvekili, Kırım’daki inşaat sektörü yatırım potansiyelini yüz milyarlarca dolar olarak tahmin ettiğini belirtmişti..

‘TÜRK HEYETİ’ KIRIM’A GİDİYOR..

DipDalgaHaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN