replica rolex watches
SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

GÜVENLİK, DÜNYA, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

SAĞLIK; LİMONUN KABUĞUNDA SAKLI!..

Bu haber 12 Eylül 2019 - 21:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kanser tedavisinde önemli bir role sahip olan bitkilerden biri de bol miktarda C vitamini içeren limondur.

Terpene adlı bir besin maddesi olan D-Limonene, limon ve portakal kabuklarında bulunan inanılmaz doğal bir bileşiktir. Güçlü antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir, çeşitli metabolik ve sağlık problemleri için yardım sunar, kanser karşıtı özelliklere sahiptir ve hatta kilo yönetimine yardımcı olur.

Kanser tedavisinde önemli bir role sahip olan bitkilerden biri de bol miktarda C vitamini içeren limondur. Güçlü bir antioksidan olan C vitamini, gripten kansere kadar birçok hastalığa karşı koruyucudur ve vücudun enfeksiyonlara karşı olan direncini artırır.

Fakat limonda öyle güçlü bir etken madde var ki, bu şifalı meyvenin içindeki diğer tüm aktif maddeleri gölgede bırakıyor: D-Limonen.

Üstelik bu değerli madde limonun genelde atılan kısmında, kabuğunda yer alıyor. Kansere karşı önemli bir koruyucu olan D-Limonen maddesinin, kanserli hücrelerin gelişmesini engellediğini de işaret eden araştırmalar var. Limon kabuğuna mis gibi kokusunu veren uçucu yağın %90’ını D-Limonen oluşturuyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.