SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

OLİMPOSUN ÇOCUKLARI; İÇİMİZDEKİ AMERİKALILAR!..

Bu haber 01 Kasım 2019 - 11:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Devleti, Başkan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde; yeni yerini ve liderliği, söke söke Olimpos’un çocuklarından alarak, Hira’nın çocuklarına vermiştir..

Yıl 1964.
Kıbrıs’lı Rumlar, sürekli Kıbrıs Türk tarafına tacizde bulunmaktadır. Kıbrıs’ın garantörü olan Türkiye tarafından, ‘müdahale hakkı’ olduğu için Rumların ihlallerine karşı askeri harekât kararı alınır.

ABD BAŞKANININ MEKTUBU, İNÖNÜYÜ KORKUTUR..
Dönemin Başbakanı İsmet İnönü’dür. ABD Başkanı Lydon B.Johnson İnönü’ye 5 Haziran 1964 tarihinde küstahça ve tehditkâr bir dille mektup yazarak askeri harekâttan vazgeçmesini ister.
İnönü mektuba karşılık olarak 13 Haziran 1964 tarihinde, askeri harekâtı, ‘Arzunuz Veçhile Ta’lik Ettik’ diye uzunca bir mektup yazarak cevap verir ve askeri harekâttan vazgeçilir.
Şimdi CHP’nin sözcüleri Trump’ın, Başkan Erdoğan’a küstahça yazdığı mektubu dillerine dolamışlar ve niye gizledi diye eleştiriyorlar.
Dönemin Başbakanı İsmet İnönü’nün ABD Başkanı Lydon B.Johnson mektubuna karşı, ‘Yeni bir dünya kurulur Türkiye de orada yerini alır’ cevabını verdi diyerek algı oluşturmaya çalışıyorlar.
Erdoğan neden sustu? Mektubu neden gizledi? Neden mektuba cevap vermedi? gibi sorularla kamuoyunu yanıltmaya yönelik algı operasyonu yapıyorlar.
Vay efendim İnönü, Amerikan Başkanı Lydon B.Johnson’a çok sert cevap verdi diyerek her zamanki gibi yalan söylüyorlar. Hâlbuki gerçek öyle değil!..
Google’da “Arzunuz Veçhile Ta’lik Ettik” diye arama yaparsanız, ABD Başkanı Lydon B.Johnson’un küstahça yazdığı mektuba karşılık Başbakan İnönü’nün kibarca, pısırıkca, korkarcasına ve uzunca yazdığı mektubu satır satır okuyabilirsiniz.
Öyle iddia edildiği gibi ‘Yeni bir dünya kurulur Türkiye orada yerini alır’ diye bir ifade kullanılmamıştır.
Bu söz, küstahça yazılan mektuptan iki ay önce Başbakan İnönü’nün 16 Nisan 1964 tarihinde Time dergisine yapmış olduğu bir röportajda söylenmiştir.

İÇİMİZDEKİ AMERİKALILAR
Trump’ın, küstahça bir yazı dili ile yazdığı, bir teröristin mektubu da yanına iliştirilerek gönderdiği mektubuna, kendi ülkesindeki Amerikalılar dahi tepki göstermişlerdir..İçimizde ki Amerikancıların, neredeyse mektubu büyük bir aşk ile savunur hale gelmesi, böyle bir mektupla siyaset yapması, Barış Pınarı harekatını küçümseyecek kadar düşmesi, Suriye krizi başladığından beri, Esed rejimini canhıraş bir şekilde savunması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sürekli, kendi halkının katili olan, çocuk, bebek, yaşlı, kadın ayırt etmeksizin öldürüp, kendi şehirlerini bombalatan, Esed gibi eli kanlı PKK, YPG, PYD gibi terör örgütlerinden farksız olan biriyle el sıkışması gerektiğini söylemesi, adeta Esed’in Türkiye sözcüsü gibi davranması, CHP ve genel başkanının çizgisinin ne kadar milli(!) olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.. “YPG bir terör örgütü değildir”, “YPG bize mi saldıracak” diyen bir CHP ve genel başkanından da ancak bu esef verici acıklama/lar beklenirdi.
Barış Pınarı harekatıyla Büyük Ortadoğu İsrail devleti projesini çökerten Türk Devleti’ni; bu başarıyı küçümseyerek, ülkesini savunmak yerine, gölge düşürmek için böyle bir mektuba sarılıp, her zaman yaptığını yapan, Türkiye’nin içeride ki ve dışarıda ki bütün düşmanlarının sözcülüğünü yapan bir ana muhalefet partisine de ancak (üzülerek söylüyorum) bu mu?.. yakışırdı!.. Muhalefet, ‘kendi vatanına karşı’ yapıldığı takdirde; bunun adına başka bir şey denir!.. Kendisine karşı yapılan muhalefeti, Türk Devleti unutmaz!..
ABD, bu mektubu Türkiye Devleti’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zor duruma düşeceğini düşünerek sızdırmış fakat Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı emrini vererek, Türkiye’nin yaptığı hamlelerle özellikle Ankara uzlaşmasından dolayı ABD’den her istediğini kopara kopara almıştır. ABD, tabiri caizse bir zar atmış fakat ‘zor oyunu bozar’ misali Türkiye, oynanmak istenen oyunu müthiş hamlelerle bozmuştur.

İNÖNÜ, MEKTUBU SÜMEN ALTI ETTİ!..
İnönü, ABD Başkanı Lydon B.Johnson ile aralarında geçen mektuplaşmayı sümen altı ederek gizli tutmuştur.
ABD Başkanı Lydon B.Johnson tehdidine İnönü’nün boyun eğdiği, Süleyman Demirel’in Başbakan olduğu dönemde ortaya çıkmıştır.
Bu mektubun gizlenme olayını kimse bilmeyecekti ta ki mektup konusunu gündeme getiren gazeteci araştırmacı yazar Murat Bardakçı yazmasaydı.
CHP’lilere önemle duyurulur.
Sayın Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Trump’ın Mektup tehdidine karşı Barış Pınarı Harekatı ile cevap vermiş. Dönemin Başbakanı İnönü ise Abd Başkanı Lydon B.Johnson tehdidine boyun eğerek askeri harekâttan vazgeçmiştir.
Kaldı ki, Trump’ı en ağır ifadelerle Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik’te kınadı. Eskiden, değil bir parti sözcüsünün kınaması, Amerikan başkanlarının karşısında Türkiye Cumhuriyeti başbakanları el pençe divan durup, bacak bacak üstüne atmaktan bile korkarlardı.
Trump’ın küstahlığına en güzel cevabı, Türkiye, dedelerinden kendine miras kalan şahane bir Osmanlı tokadı atarak, Barış Pınarı Harekâtıyla fazlasıyla zaten verdi.

İHANET NEDİR!.. DEVLETİNİ ULUSLARARASI HAİNLERE ŞİKAYET EDENİN ADI NEDİR!..
‘Sen bizim Cumhurbaşkanımız değilsin’ diyecek kadar hadsizleşen, ‘teröristlere silah verdiniz’ diyecek kadar çirkefleşip Türk Milleti’nin düşmanlarıyla aynı ağzı kullanan ve ne ilginçtir ki bunları Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Rusya ile Soçi’de kıran kırana pazarlık ederken, aynı saatlerde, sanki askerde yavuklusundan gelen mektubu özenle, hasretle, bağrı yanık açarak, kelime kelime büyük bir iştah ve büyük bir zevkle Trump’ın mektubunu okuyan, Türk Devleti’nin Başkanına nispet, elleri çatlarcasına chp’lileri alkışlatan, tatlı su kurnazlığı yapan, milli şuradan yoksun, milli ve manevi değerlerden fersah fersah uzak, ülkenin başına bela olan ana muhalefet liderinin ‘vatan aşkının ve milli kimliğinin’ sorgulanması gerekmez mi?…
Bir siyasetçi, kendi devletini(!) temsil eden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, içeriden vaz geçtik, dışarıda dahi saldırıyorsa; onun ‘milliliği’ de ‘vatanım sensin’ demesi de ve ‘vatanın için vatanına ihanet edermisin?’ safsatasıyla kendini avutan, acınası vatan perverliğine gülermisin, ağlarmısın!..
Evet, yeni bir dünya kuruldu. Türk Devleti, Başkan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde; yeni yerini ve liderliği, söke söke Olimpos’un çocuklarından alarak, Hira’nın çocuklarına vermiştir..

Yusuf ÇEBİ/DipDalgaHaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.