SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

KURTLAR DİYARI ŞAHLANIYOR!..

SCO ve BRICS ülkelerinden foruma katılacak delege sayısı resmi makamlarca 2 bin 500 delege olarak deklare edilmiş olmasına rağmen; 3 bin’ in üzerinde delegenin katılmış olması; yetkililerin, 2020 yılı için, 2019 yılı organizasyonundan 10 kat daha büyük bir organizasyon düzenleme konusunda fikir birliğine varmalarına neden oldu.

Bu haber 02 Ekim 2019 - 21:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

5’inci SCO (Çin, Rusya, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan) ve BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti) Bölgeleri Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Forumu, Başkurdistan (Kurtlar Diyarı) Cumhuriyeti’nin Ufa şehrinde gerçekleştirildi.

17 Eylül 2019 tarihli haberimizde de belirtildiği üzere, forum 26-27 Eylül 2019 tarihleri arasında idi.

Forumun, yaklaşık 36 ülkeden, beklenenin üzerinde bir katılımcı sayısı ile gerçekleştirilmiş olması bir daha ki yıl için düzenlenecek olan forum hedefini de yükseltti. SCO ve BRICS ülkelerinden foruma katılacak delege sayısı resmi makamlarca 2 bin 500 delege olarak deklare edilmiş olmasına rağmen; 3 bin’ in üzerinde delegenin katılmış olması; yetkililerin, 2020 yılı için, 2019 yılı organizasyonundan 10 kat daha büyük bir organizasyon düzenleme konusunda fikir birliğine varmalarına neden oldu.

Başkurdistan Devleti’nin, “Küçük ve orta ölçekli işletmeler ve bireysel girişimcilik girişimlerine destek” ulusal projesi için, 480 milyar ruble tahsis etmeyi planlandığı, devletin bu tür işletmelerin gelişmesinin ve büyümesinin sağlanması için her türlü desteği vereceği ifade edildi.

Çok zengin bir gündemle gerçekleştirilen, İş dünyası temsilcileri, SCO ve BRICS ülkelerinde işbirliğinin artırılması, e-ticaretin, turizmin, sosyal girişimciliğin ve yatırım cazibesinin güçlendirilmesi ve artırılması gibi birçok konu hakkında görüş alış-verişinin yapıldığı forumda; sadece 2 günde 18 tematik bölüm düzenlendi.

Beklenenin üzerinde bir performansla gerçekleşen foruma, Başkurdistan Devleti adına, Devlet Başkanı Radiy Khabirov, Devlet Başkan Yardımcısı Andrei Nazarov, Rusya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sergey Katyrin, Sibay Belediye Başkanı Rüstem Afzalov ve birçok delegenin yanı sıra; Türkiye’den,  Rusya-Kırım-Türkiye Vakfı Başkanı Yazdan Kaya ve Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz katılımcılar arasındaydı.

 

https://www.dipdalgahaber.com/sanghay-isbirligi-orgutu-ve-brics-uyesi-ulkeler-is-forumu/

https://www.dipdalgahaber.com/baskurt-turku-rustem-afzalov/

DipDalgaHaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN