replica rolex watches
SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

GÜVENLİK, DÜNYA, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

İŞTE NURETTİN VEREN’İN YENİ ADRESİ..

Bu haber 08 Ocak 2019 - 1:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz aylarda Yeni Akit gazetesindeki yazılarına son verilen Araştırmacı Gazeteci Yazar Nurettin Veren, yazılarına Akasyam.com internet sitesinde devam edecek.

Türkiye’de FETÖ mücadelesinin sembol isimlerinin başında gelen Veren’in, haftalık gündemi değerlendireceği yazılarının her çarşamba günü Akasyam.com’da yayınlanacağı bildirildi.

NURETTİN VEREN KİMDİR?

1 Ocak 1948 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile 16 yaşında Meslek Lisesi’nde okurken tanıştı. Lise mezuniyetinin ardından Makine Mühendisliği Bölümü’nü bitiren Nurettin Veren, ilerleyen dönemde Gülen yapılanmasının en önemli isimlerinden biri haline geldi.

Gazeteci ve Yazarlar Vakfı’nı kuran Nurettin Veren,  aynı zamanda Zaman Gazetesi Kurucusu ve eski genel müdürü, Samanyolu TV kurucusu, eski yönetim kurulu üyesi ve ortağı. Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Moğolistan, Arnavutluk ve Romanya’da açılan okulların, üniversitelerin kurucu başkanlığını da yaptı.

Fetullah Gülen Amerika’ya yerleştikten sonra cemaatle arasında ihtilaf çıkan Nurettin Veren, Gülen’in güç zehirlenmesi yaşadığını ve Papa’nın talimatıyla Amerika’ya geçtiğini söyledi.

Nurettin Veren, 2005 senesinde FETÖ elebaşının CIA ile ortak olduğunu ve Türkiye’nin aleyhinde çeşitli faaliyetler yürüttüğünü deşifre etti.

Terörist başı Fetullah Gülen’e iftira iddiasıyla 4 yıl hapis cezası aldı. Ekranlarda ve gazetelerde Fetullah Gülen ve FETÖ/PDY ile mücadeleye başlayan ilk isim olan Nurettin Veren hakkında örgüt elebaşısı ölüm emri verdi. Birçok defa zehirlenerek öldürülmek istendiyse de bunda başarılı olunamadı.

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.