SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

İGOR KONAŞENKOV: ”ABD’NİN YAPTIĞI, HAYDUTLUKTUR!..”

Bu haber 27 Ekim 2019 - 18:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İgor Konaşenkov: “Washington’un şu anda yaptığı şey, Suriye’nin doğusundaki petrol sahalarını ele geçirme ve silahlı kontrol altına alma, basit şekilde ifade etmek gerekirse, uluslararası devlet haydutluğudur”.

Suriye konusunda tüm dünyanın gözden kaçırmaya çalıştığı bir durum mevcut. Bu durum güya ‘hukukun üstünlüğü, özgürlük, insan hakları’ çığırtkanlığı yapan malum odaklar tarafından özenle gündemden kaçırılıyor.

Suriye’nin bugünkü durumunu açıkça belirtmek gerekirse; Suriye Devleti diye bir devlet ortada kalmamıştır. Suriye; topraklarında bir çok yabancı ülkenin askeri gücü bulunan, topraklarını müdafaa etmekten aciz, en önemli gelir kaynağı olan petrol kaynaklarına da ABD tarafından el konulmuş, ‘çökmüş bir devlettir’..

ABD’nin Suriye’de bulunma amacı; Suriye’nin petrol zenginliğinin üzerine çöreklenmek.. Tüm dünyanın gözünün içine baka baka ‘orantısız güç’ kullanarak ‘haydutluk’ yapıyor!.. Bu çok açık ama maalesef ‘güçler dengesinden dolayı’ Trump’a kimse ‘dur!’ diyemiyor!..

Trump’ın, ‘’Petrolü kurtardık, askerlerimizde ülkelerine geri dönecekler’’ sözü, bu amacı tüm çıplaklığıyla ortaya seriyor..

ABD’ye soruyoruz;

ABD silahlı güçlerinin Suriye’de bulunmasının meşru dayanağı nedir?

Petrol tesislerinin ABD’ye ait olduğuna kim karar verdi?

Petrol tesislerini neden Suriye Resmi Hükümeti’ne teslim etmiyorsunuz?

Sahi; sizi Suriye’ye kim davet etti?

Hangi uluslararası anlaşmaya dayalı olarak Suriye’desiniz?

Suriye petrolleri Suriye’nin değil midir?

ABD, WASHINGTON YÖNETİMİ TARAFINDAN HIZLA ÇÖKÜŞE DOĞRU İTİLİYOR!..

Tüm bu ve benzeri soruların cevabı herkes tarafından zaten bilinmekte.. ABD’nin mevcut ‘kovboy’ tarzı yönetimine, bugün ABD’yi destekleyen ve yanında olan devletler de eninde sonunda maruz kalacaklar!.. Yapılan düpedüz haramiliktir, Suriye halkının haklarını gasp etmektir..

Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsü Tümgeneral İgor Konaşenkov’un söylemiyle; “Washington’un şu anda yaptığı şey, Suriye’nin doğusundaki petrol sahalarını ele geçirme ve silahlı kontrol altına alma, basit şekilde ifade etmek gerekirse, uluslararası devlet haydutluğudur”.

Konaşenkov, ABD yönetiminin Suriye’de bulunma amacının, dünyaya deklare edildiği olmadığını Washington yönetiminin ilan ettiği ideallerin yalan olduğunu da şu sözleriyle vurguluyor;

“Suriye topraklarındaki tüm hidrokarbon kaynakları ve diğer minerallerin sadece Suriye Arap Cumhuriyeti’ne aittir. Suriye’de ABD’nin bu yasa dışı eyleminin gerçek nedeni, Washington’ın ilan ettiği ideallerden ve terörle mücadele sloganlarından çok uzaktadır”.

Konaşenkov’un sözleri, zaten tüm dünyanın bildiği üzere; ‘malumun ilanıdır’.

Her gün, hatta saat başı yaptığı çelişkili açıklamalarla ve verdiği sözlerin tersine yaptığı uygulamalarla, Washington yönetimi, söylem ve eylemlerinin tutarsızlığı nedeniyle, yakın bir gelecekte, ABD’nin önce siyasal, sonra ekonomik olarak çökmesine neden olacaktır. Washington yönetiminin tutarsızlıkları ABD vatandaşları tarafından da görülmekte, vicdan sahibi ABD vatandaşları da, ‘dünyadaki zulmün temsilcisi’ haline gelen ABD yönetimini, en azından vicdanlarında yok etmektedir..

Yusuf Karamanoğlu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.