replica rolex watches
SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

GÜVENLİK, DÜNYA, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

GÜVENLİ BÖLGEDE BÜYÜK OYUN!..

Bu haber 02 Ağustos 2019 - 18:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Güney sınırımızda, ‘güvenli bölge oluşturma’ çalışmaları devam ederken, son günlerde bölgede meydana gelen olaylar ve olayların farklı şekilde sunulması dikkatimizi celbetti.

Ekip arkadaşlarımızın dikkati sayesinde, bir resimdeki photoshop hatalarından yola çıkarak çok önemli bilgilere ulaştık.

Takvim Gazetesi’nde, ‘’Erbil’de diplomatımız Osman Köse’yi şehit eden teröristlerin Irak’ta Bradost aşiretine sığındığı ortaya çıktı’’ başlıklı haberde verilen resme bakarken photoshop çalışmalarımızı yapan arkadaşımız; ‘’bu resim photoshop ürünü’’ dedi. Resme hep beraber dikkatle baktık ve arkadaşımızın söylediğinin ‘doğru’ olduğuna biz de ikna olduk.

Fotoğrafta terörist başının yanında yürüdüğü gösterilen Kerimhan Bradosti’nin mavi daire içindeki sol koluna ve ayak kısmına dikkat edin!..

Sol kolu yok. Hatta, arkasından gelen teröristin kolunun, Kerimhan Bradosti’nin kolunun önünde olduğu açıkça görünüyor. Ayrıca Kerimhan Brodosti’nin pantalonunun paça kısmına bakılınca, photoshop fırça darbeleri de çok net görülüyor.

Bunun üzerine, dipdalga.com haber istihbarat birimimiz konuyu derinlemesine inceledi ve basına verilen bilgilerden çok farklı bilgilere ulaşıldı. Araştırmalarımız sonucu elde ettiğimiz bilgiler şöyle:

Erbil’de konsolosluk görevlimizi şehit eden teröristlerden Mazlum Dağ ve beraberindekiler, olay sonrasında, ‘birileri(!)’ tarafından Bradost aşiretinden olan ve geçimini şoförlük yaparak sağlayan Eyüp Bradosti’nin aracına götürülürler ve o birileri(!)  Eyüp Bradosti’den Mazlum Dağ ile yanındakileri Bradosti Aşireti’ne götürmesini isterler.

EYÜP BRADOSTİ

Teröristler, Eyüp Bradosti tarafından aşirete götürülür. Kerimhan’ın oğlu Sıtkı Bradosti getirilenlerin kim olduklarını öğrenince; ‘’onları defetmerini’’ söyler ve Kuzey Irak güvenlik güçlerini arayarak teröristleri ihbar eder. Teröristler daha sonra MİT ve TSK’nın ortaklaşa operasyonu ile yolda yakalanıp teslim alınırlar.

SITKI BRADOSTİ

Ayrıca haber istihbaratın edindiği bilgiye göre; iddia edildiği gibi Kerimhan Bradosti’nin Amerikalı bir eşinin olmadığı, Kerimhan’ın oğullarından Galip’in İspanyol kökenli ABD vatandaşı bir eşi olduğu öğrenildi.

BASINA VERİLEN RESMİN AMACI NEDİR

DipDalga.com haber istihbaratının elde ettiği bilgiler ile Türk basınına daha önce yansıyan bilgiler arasındaki farklılık; ister istemez hassas bir bölgede meydana gelen bu olayların tam da Türkiye’nin bölgede güvenli bir bölge oluşturma çabalarını gerçekleştirme aşamasında olduğu sırada ortaya çıkmasının tesadüf olamayacağından hareketle değişik teoriler üzerinde durmamıza sebep oldu.

Bradosti aşireti ile Barzani yönetiminin arasının iyi olmadığı öteden beri bilinmekte. Bradosti aşireti siyasal açıdan bakıldığında bölgenin siyasi yapına etki edebilecek kadar büyük bir aşiret ve tam bizim sınır bölgemizde yer almaktalar. Durumun böyle olması şu soruları aklımıza getiriyor;

Türk Basını’nda yer alan bahse konu fotoğraf hangi amaçla hazırlanmıştır?

Erbil saldırısını gerçekleştirenleri Sıtkı Bradosti ihbar etmiş olmasına rağmen, haberde Sıtkı Bradosti’nin hainlere yardım ve yataklık ettiğinin iddia edilmesi ile hedeflenen nedir?

(Takvim Gazetesi haberindeki iddialar konusunda, iddiaların muhataplarının mutlaka cevap vermesi ve konu hakkında Türk Basını’na açıklama yapmaları elzemdir.)

Kuzey Irak yönetimi kendi iç siyasetlerinde rakip olarak gördüğü Bradost aşiretini Türkiye’ye hedef gösterme çabasında mı?

‘’Kerimhan’ın ABD’li olan eşinin korumaya alındığı öğrenildi’’ denilerek ABD’ye bir mesaj mı verilmek isteniyor?

Güvenli bölge oluşumunda müttefiğimiz olan ABD ile aramızda sorun çıkartılması mı hedefleniyor?

Bölgede, hatta sınırımızda bulunan büyük aileler üzerinden büyük bir oyun mu tezgahlanmak isteniyor?

Devletimizin ilgili birimleri, bizim aklımıza gelen bu ve benzeri soruların üzerinden mutlaka geçmişlerdir.

Bradosti aşireti veya herhangi birilerinin (adı ve sanının ne olduğu önemli değil) ülkemize ve milletimize karşı bir ihaneti söz konusu ise mutlaka hesabı sorulmalıdır. Ama bilgilerden ’emin’ olunmalıdır.

Bölgedeki hassasiyet dikkate alındığında;

‘’Birilerinin, birilerini kullanarak, bir takım olaylarda karartmalar yaparak, hedef saptırarak, birileri hedef gösterilerek, yanlış yapmamız, düşman kazanmamız ve bölgedeki çalışmalarımızın akamete uğratılması  mı hedefleniyor’’ gibi detayların atlanmadığından emin olunması, soruşturmanın derinden yapılması çok büyük önem taşıyor.

DipDalga.com

https://www.takvim.com.tr/guncel/2019/07/29/erbilde-diplomatimiz-osman-koseyi-sehit-eden-teroristlerin-irakta-bradost-asiretine-sigindigi-ortaya-cikti

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.