replica rolex watches
SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

GÜVENLİK, DÜNYA, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

Gazeteci Yazar Hasan Taşkın: ”Düşünürlere fiziksel dokunulmazlık tanınsın!..”

Bu haber 18 Haziran 2019 - 0:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hasan Taşkın; ‘’ Hazır yargı reformu gündemde iken bir önerim var. siyasetçilere, gazetecilere ve düşünürlere fiziksel dokunulmazlık tanınsın. Cezası da ağır olsun…’’ dedi.

Diriliş Postası Ankara Temsilcisi Gazeteci Yazar Hasan Taşkın, son günlerde basın mensuplarına yapılan saldırıları kınayan bir yazı kaleme aldı.

Hasan Taşkın; ‘’ Hazır yargı reformu gündemde iken bir önerim var. siyasetçilere, gazetecilere ve düşünürlere fiziksel dokunulmazlık tanınsın. Cezası da ağır olsun…’’ dedi.

Hayvana yapılan fiziki şiddetin; insana yapılan fiziki şiddetten daha fazla gündem oluşturduğunu, insana yapılan şiddet tartışılırken de, farkında olmadan toplumun kadın, erkek, çocuk gibi kamplara ayrıştırılacak şekilde bir tartışma ortamı oluşturulduğunu ifade eden Taşkın; ayrışmaya zemin hazırlamamak için dini, dili, ırkı, siyasi görüşü, yaşı, mesleği ne olursa olsun, toplumun fiziki şiddete karşı top yekûn bir refleksle hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Eğer ortada bir suç, bir hata var ise; bunun çözümünün bireysel fiziki şiddet değil, adalet mekanizması olduğunu, özellikle basın sektöründe çalışanlara son günlerde yapılan saldırıların endişe verici olduğunu, bu tür saldırıların belli odaklar tarafından organize edilebileceğinin dikkate alınması gerektiğini sözlerine ekleyen Taşkın; ‘’her türlü şiddete ayrım gözetmeksizin, birlikte verilecek tepkinin, hesap yapan varsa, onların hesabını da bozacağını’’ vurguladı.

Gazeteci Yazar Hasan Taşkın’ın yazısının tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.dirilispostasi.com/makale/dusunurlere-fiziksel-dokunulmazlik-taninsin-5d06b0f5c0d1c572766adf2a

DipDalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.