Site iconDipDalgaHaber.com

FETÖ’NÜN BEYİN TAKIMI SALDIRIYA GEÇTİ!..

Bilindiği üzere 2014 Mart ayında yapılan referandum ile Kırım halkına “Rusya’ya bağlanmayı razı mısınız” ve “1992 yılı Kırım Anayasası’nın yeniden yürürlüğe girmesi ve Kırım’ın Ukrayna’nın bir parçası olmasına razı mısınız?” soruları sorulmuş, halkın yüzde 96,77’si Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin Rusya’ya katılımı yönünde, yüzde 3’ü ise Ukrayna’nın bir parçası olarak kalınması yönünde oy kullanmış, referandum sonrasında halkın neredeyse tamamının oyuyla Kırım, Rusya Federasyonu’na bağlanmıştı.

Kırım’ın Rusya Federasyonu ya da Ukrayna’ya bağlı olup olmaması; dil, din ve kültür bağlarıyla bağlı olduğumuz Kırım halkı ve Kırım’dan uzak kalmamızı gerektirecek bir sebep olarak kabul edilemez.

Kırım halkı; beğenelim ya da beğenmeyelim, tercihini Rusya Federasyonu yönünde kullanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak; Kırım ve Kırım halkı ile bağlarımızı hele hele emperyal bir takım güçlerin dayatmasıyla kimsenin zayıflatmasına ve koparmasına izin verilmemelidir.

Kırım, referandum ile Rusya’ya dahil olma kararını aldığı andan itibaren “Rusya Federasyonu Devleti” Kırım’ı, Bir Ticari Atak ve Cazibe Merkezine dönüştürmek için çalışmalara başlamış; bu maksatla tarihin en büyük ticari köprü projesi olan “Kırım Köprüsünü” hayata geçirmiştir. Bu Köprü, Kırım’ı Ana karaya bağladığı gibi; uzak Asya Devletleri olan Çin, Hindistan, Kore ve Japonya gibi teknoloji ve ekonomi devlerinin de Karadeniz’den Atlantik ve Pasifiğe açılan hub ve merkezi haline getirecektir. İşte tüm bu gelişmelere sessiz kalır ve sürece intibak edemezsek; kıyı denizimiz Karadeniz’de figüran olarak kalır ve seyirci olmaktan öteye geçemeyiz. Emperyalist devletlerin amacı, bizi tam da bu duruma düşürmektir..

FETÖ’NÜN SOSYAL MEDYA SİLAHŞÖRLERİNDEN ATİLLA SERTEL’E SALDIRI

17 Kasım 2019 tarihli ‘Türk Heyeti Kırım’a Gidiyor’ başlıklı haberimizin ardından yaşananlar ‘kim milli, kim değil’ sorusunun tekrar gündeme gelmesine neden oldu.

https://www.dipdalgahaber.com/turk-heyeti-kirima-gidiyor/

Haberimizde belirttiğimiz üzere; CHP Milletvekili Atilla Sertel’e, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Kırım özel temsilcisi Georgy L. Muradov tarafından, 12 Kasım 2019 tarihli resmi bir davet mektubu iletilmişti.

Atilla Sertel

Gelen davet yazısından sonra; Atilla Sertel’in Kırım’dan gelen bu daveti memnuniyetle kabul ettiği, Kırım-Türkiye ilişkilerinin geliştirilmesi adına AK PARTİ, MHP, IYI PARTI, CHP Milletvekillerinden ve bazı bürokratlardan oluşturacağı bir heyet ile Kırım’ı Aralık 2019 – Ocak 2020 tarihleri arasında ziyaret edeceği, ‘yerinde yapılacak incelemeleri’ ziyaret sonrasında mecliste paylaşacağını belirtmiştik.

İşte ne olduysa ondan sonra oldu..

Türkiye-Rusya ilişkilerinin gelişmesinden son derece rahatsız olan, Rus Uçağı krizinin mimarı olan, Rusya ile tüm ilişkilerimizin kesilmesini isteyen FETÖ’nün beyin takımı, Atilla Sertel’e karşı sosyal medyada saldırıya geçti.. Saldırının asıl hedefi Atilla Sertel değil; Türkiye-Kırım-Rusya ilişkileri.. FETÖ kaynakları, Sertel’e karşı saldırırken, CHP içerisindeki birileri(!)ne de mesaj veriyor!.. ‘AKP’nin arka tekerleği görevini yine CHP yapacak’ gibi tahrik edici bir üslupla saldıran FETÖ teröristleri, algı operasyonuyla Türkiye-Kırım ilişkilerini baltalamak için taraftar toplamaya çalışıyor..

İlginç olan ise; FETÖ, Sertel ve oluşturacağı ekibin Kırım’a yapacağı ziyareti engellemeye çalışırken; bir takım merkez medyanın da FETÖ ile aynı tavrı sergilemesi!..

DipDalgaHaber olarak kırmızı çizgimiz olan ‘vatan ve milletimizin çıkarı’ hedefimizden hiç sapmadık. Milli menfaatlerimiz doğrultusunda hareket eden kim olursa olursa olsun destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz.. Zaman, şu an hangi grubun içerisinde olursa olsun, eninde sonunda ihanet içerisinde olanları açığa çıkaracak ve hesap soracaktır.. Her konuya parti taassubuyla tepki verenler de ‘milli duruş nereden gelirse gelsin desteklenmelidir’ düsturuyla hareket etmeyi öğrenemezlerse; onların da yeri, ‘diğerlerinin yanı’ olacaktır..

DipDalgaHaber.com

Exit mobile version