SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

DÜNYA, GÜVENLİK, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

CIA & MOSSAD’IN TÜRKİYE TUZAĞI BOZULDU!..

Bu haber 29 Ekim 2019 - 18:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye, tüm dünya karşısında ‘DAEŞ Lideri’ni ailesiyle birlikte koruyan ve kurtaran ülke’ şeklinde lanse edilecek, suçlanacak ve böylelikle Barış Pınarı Harekatı dâhil, Türk Devleti’nin  operasyon yapabilmesi için elinde koz ve kart bırakılmamış olacak, saha tamamen ABD/CIA, İsrail/DAEŞ ve PYD/YPG’ye kalmış olacaktı.

ABD Başkanı Trump’ın “Az önce büyük bir şey oldu” sözleriyle başlayan ve Terör Örgütü DAEŞ’in Lideri Bağdadi’nin öldürüldüğüne dair spekülasyonlar hakkında, sosyal medyaya yansıyan ve Türkiye’yi ilgilendiren son derece kritik ve çok özel iddialara ulaşıldı..

Söz konusu iddiaları olduğu gibi sizlerle paylaşıyoruz. İşte o iddialar:

ABD Başkanı Trump’ın sözleriyle yeni bir tartışma başladı ve Beyaz Saray’dan Türkiye saati ile 16:00’da bir açıklama yapılacağına dair duyuru geldi. Bunun üzerine gözler ABD Medya’sına döndü ve Bağdadi’nin İdlib’te öldürüldüğü iddia edildi.

Hemen bunun ardından ise; Bağdadi’nin Suriye’nin Türkiye’ye çok yakın bir noktasında öldürüldüğüne dair spekülasyonlar ve ardından Bağdadi’yi Türkiye’nin koruduğuna dair suçlamalar geldi. Senelerdir Batı Medyası ve Batı uzantısı Kemalist ve FETÖ’cü odaklarca sıcak tutulmaya çalışılan “Türkiye DAEŞ’e yardım ediyor” yalanının devamı niteliğindeki diplomatik iftiralar, Bağdadi’nin Türkiye sınırına 10 km mesafede öldürüldüğüne dair iddialarla desteklenerek pik yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın gece yaptığı açıklamada ise “ABD tarafından İdlib’e dün gece yapılan operasyon öncesinde askerî makamlar arasında bilgi alışverişi ve koordinasyonda bulunulmuştur.” denildi.

Açıklama, korkunç kumpasa karşı pasif de olsa bir karşı koyuş hamlesi içeriyordu. Konu çok daha girift bir durumdaydı.

Tam bu aşamada, dünya, ABD Başkanı Trump’ın yapacağı açıklamaya odaklanırken, konunun perde arkasına dair son derece kritik bilgiler alındı.

Buna göre;

Projelendirilmesi ve kuruluşundan itibaren İsrail’in güdüm ve kontrolünde olduğu bilinen DAEŞ ve CIA-MOSSAD Ajanı olduğu değerlendirilen DAEŞ Lideri Ebu Bekir El Bağdadi, ABD’nin tüm tehditlerine rağmen, Türkiye’nin güneyinde bir Terör Koridoruna izin vermeyeceğini açıklayan ve Suriye’nin kuzeyinde farklı bölgelere üçüncü kez giren Türk Devleti’ne korkunç bir ‘diplomatik suikast’ yapmak üzere kullanıldı.

Bu bağlamda Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtı’na 120 saat ara vermesini isteyen ABD, bu anlaşmayı İsrail’in “PYD’nin kaderi kaderimizdir” mealindeki açıklamasına cevap olarak yapmak zorunda kaldı.

Esasen normalde 1 gün sürecek bu çekilme için 5 gün kadar uzun bir süre isteyen ABD değil İsrail’di. Salı günü süre bitti ve Türkiye Rusya ile de 150 saatlik bir sürede mutabık kaldı. İşte İsrail ve -kısmen- ABD, bu süre zarfında korkunç bir planı sahada hayata geçirdiler.

DAEŞ Lideri Bağdadi ve ailesi, normalde ABD-İsrail gözetimindeki bir bölgedeydiler. Ancak, planla birlikte CIA ve MOSSAD’a bağlı timler, terörist Bağdadi’nin, ailesiyle birlikte Türkiye’ye yakın bir lokasyona transfer edilmesini sağladılar.

Bağdadi’nin ailesiyle birlikte İdlib’ten Türkiye’ye geçirilmesi planlanıyordu. Kaçakçıların kullandığı ve çok az bilinen bir yolun kullanılacağı bu son derece stratejik transferin tüm görselleri CIA ve MOSSAD tarafından alınacak ve FETÖ ve CHP-PKK gibi odakların yardımıyla dünya medyasına servis edilecek ve Türkiye tüm dünya karşısında ‘DAEŞ Lideri’ni ailesiyle birlikte koruyan ve kurtaran ülke’ şeklinde lanse edilecek, suçlanacak ve böylelikle Barış Pınarı Harekatı dâhil, Türk Devleti’nin  operasyon yapabilmesi için elinde koz ve kart bırakılmamış olacak, saha tamamen ABD/CIA, İsrail/DAEŞ ve PYD/YPG’ye kalmış olacaktı.

Daha pek çok türevi olan bu senaryoyu, kuruluş talimatını bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği çok özel bir istihbarat birimi bozdu. Bağdadi’nin sınırımıza yaklaştırılması ile birlikte Bağdadi’nin Türkiye tarafından imhasına dair planlamaya başlandı.

Bağdadi’nin ailesiyle birlikte Türkiye sınırına geçmek üzere hazırlanmaya başlaması üzerine ise Türkiye, bir ileri aşamaya geçerek Bağdadi’yi vurma planını aktif olarak devreye soktu. Bağdadi’nin hareketleri ve Türkiye tarafından vurulacağına dair bilgiler anlık olarak ABD’ye ve dolaylı olarak İsrail istihbaratlarına bildirildi.

İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Zira, skandal senaryolarının Türkiye tarafından bozulduğunu ve elemanları Bağdadi’nin yok edileceğini açıkça gören ABD, İsrail, CIA ve MOSSAD, göstermelik ve mecbur kalınmış bir operasyon yaparak, elemanları Bağdadi’den kurtulmak veya hiç olmamış bir operasyonu uydurarak Bağdadi’yi kaçırmak durumunda kaldılar, kumpasın ve konunun tek bilinmeyen yeri tam burası.

Sonrasında ‘Great’ist, Trump’a ‘’Türkiye Bağdadi senaryomuzu yerle bir etti” demek yerine “Bağdadi’ye operasyon yaptık” raporu veren CIA yetkilileri, suya düşen tuzaklarını kriz-fırsat denkleminde değerlendirmeye ve yakalarını bu skandaldan sıyırmaya çalışıyorlar.

Elbette Trump’ın “Bağdadi’yi öldürdük” şeklinde açıklamalarının hiçbir değeri yok. Zira ABD, gerçekten bunu isteseydi; şimdiye kadar DAEŞ Lideri defalarca öldürülebilirdi. Ancak, ABD’nin bunu yapması veya DAEŞ’i bitirmesi için öncelikle İsrail’den onay alması gerekiyor.

CIA-MOSSAD Planı’nın suya düşürülmesinde, baş etkenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği özel istihbarat ekibi talimatının olduğu ve diğer yandan korkunç kumpası bozmak için sahada Özgür Suriye Ordusu/ Milli Suriye Ordusu’ndan gelen bilgi paylaşımlarının da çok etkili olduğunun altı çizildi.

DipDalgaHaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.