SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

GÜVENLİK, DÜNYA, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

BU KONU, İVEDİLİKLE BM’YE İLETİLMELİDİR!..

Bu haber 27 Eylül 2019 - 0:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Esat Rejimi tarafından, ”ayrılıkçı terör örgütü olarak tanımlanıp, BM’ye bildirilen SDG (PKK/YPG) terör örgütünün; Türkiye Cumhuriyeti Devleti yetkililerince de ”aynilikle” ayrılıkçı terör örgütü olarak tanımlanarak BM’ye resmi olarak iletilmesi ‘tarihi bir sorumluluktur’.

Suriye Resmi Hükümeti, SDG ismini kullanan YPG/PKK’nın ‘’AYRILIKÇI TERÖR ÖRGÜTÜ’’ olduğunu belirten bir şikayet mektubunu Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterine iletmişti.

Esat rejimi, BM’ye yazdığı şikayet mektubunda ayrıca SDG’nin Suriye halkına karşı Batılı ülkelerle birlikte hareket ettiğini, örgütün Suriye halkına karşı insan hakları ihlallerini sürdürdüğünü de belirtmişti.

Analist Murathan İskender, konuyla ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti yetkililerinin de BM nezdinde ivedilikle müracaatta bulunmasının tarihi bir sorumluluk olduğunu belirtti.

Murathan İskender devamında;

‘’Meşruiyeti devam eden Suriye Hükümeti’nin ‘’AYRILIKÇI’’ olarak tanımladığı SDG (PKK/PYD) terör örgütünü, Türkiye Devleti yetkililerinin de; ”aynilikle ayrılıkçı terör örgütü olarak tanımlayarak, bahse konu terör örgütü mensuplarının silahlarıyla beraber Suriye Resmi Hükümeti yetkililerine teslim olması gerektiğini  BM’ye resmi olarak iletmelidir. Ve bunu hiç zaman kaybetmeden yapmalıdır.’’ dedi.

DipDalgaHaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.