replica rolex watches
SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

GÜVENLİK, DÜNYA, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

AVRUPA’NIN İLK ÇEVRECİ CAMİSİNİN AÇILIŞI CAMBRIDGE’DE YAPILDI..

Bu haber 06 Aralık 2019 - 1:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Avrupa’nın ilk çevreci camisi olan Cambridge Camisi, sıfır karbonlu tesis emisyonları, yağmur suyu toplama kanalları ve hava kaynaklı ısı pompaları gibi çevreci unsurlara sahip.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cambridge’de bir caminin resmi açılışına katıldı.

Mill Road’daki Merkez Cami, 23 milyon sterline mal olan ve 1.000 kişilik ibadet kapasitesine sahip olan “Avrupa’nın ilk Çevreci-Camisi” olarak tarihe geçti.

Erdoğan’ın geçiş güzergahı üzerinde İngiltere’de yaşayan Türkler sevinç gösterilerinde bulundular.

Şehir merkezinde ise 30-40 kişiden oluşan terör destekçisi bir grup protesto gösterisi düzenlediler.

Nato liderleri toplantısı için bu hafta İngiltere’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce Cat Stevens olarak bilinen şarkıcı-söz yazarı caminin hamiliğini üstlenmiş olan Yusuf İslam tarafından camiye davet edildi.

   

Caminin asıl sponsorları ise, bir Türk özel şirketi ve Katar Ulusal Fonu ile birlikte Türkiye’deki devlet kurumlarından oluşan bir konsorsiyum.

Nisan ayında ibadete açılan fakat resmi açılışı Tayyip Erdoğan’ın Londra ziyareti sırasında yapılan cami, “İslam’ın doğal dünyanın kutsallığına ve israfı ve savurganlığı önleme emrine vurgu yapmasına saygı göstermek” için çevreci bir cami olarak tasarlandı.

Avrupa’nın ilk çevreci camisi olan Cambridge Merkez Camisi, sıfır karbonlu tesis emisyonları, yağmur suyu toplama kanalları ve hava kaynaklı ısı pompaları gibi çevreci unsurlara sahip.

DipDalgaHaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.