SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

GÜVENLİK, DÜNYA, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

ANADOLU’NUN KADİM ÇINARLARINA SALDIRI!..

Bu haber 29 Ağustos 2019 - 0:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bizden Malazgirt’in ruhunu söküp almadan, Mevlana’nın öğretilerini unutturmadan, Kadim İslam Medeniyeti’ni yıkıp yok etmeden, Alperenlerin izinden gidenleri tasfiye etmeden emellerine ulaşamayacaklarını bilen emperyalist güçler ve onların içimizdeki uşaklarının oyunları tutmayacak; Allah’tan başka hiçbir güce teslim olmayan, boyun eğmeyen Kadim Anadolu Çınarlarını, legal görünümlü illegal örgütlerle bir tutmaya çalışarak yapılan bu saldırıların tamamı bu milletin bağrından geri tepecek ve kendi başlarında patlayacaktır.

FETÖ ve benzeri 40-50 yıllık kısa bir geçmişi olan sapkın, illegal örgütler bahane edilerek; bu örgütlerin uluslararası istihbarat örgütlerine halen hizmet etmekte olan kalıntıları tarafından, binlerce yıldır silsile yoluyla başta 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu topraklarına İslam’ın nurunun gelmesine vesile olan ‘Kadim Anadolu Evliyaları’ ve günümüzde onların devamı olan, binlerce yıldır da devletinin hep yanında olan kadim sultanların temsilcileri; bahse konu şer odaklar tarafından hedef alınarak Anadolu’nun ruhu yok edilmeye çalışılmaktadır.

Dünyaya ait hiçbir emelleri olmayan, amaçları sadece İslam ahlakını toplumda yerleştirmek olan, dünyayı Yaratan’ın emrettiği üzere en güzel şekilde imar etmek olan, mal, mülk, makam, mevki gibi fani ve aldatıcı dünya heva ve heveslerinden kendileri uzak durduğu gibi, ümmeti de uzak tutmaya gayret eden, vatanın ve milletin bütünlüğü, ümmetin birliği ve beraberliği söz konusu olduğunda, en ön safta düşmanla çarpışmaktan zerre tereddüt etmeyen Anadolu’nun Kadim Çınarları’na bugünlerde yapılan saldırıların temelinde, her zaman olduğu gibi İslam düşmanlığı yatmaktadır.

Anadolu Kadim Çınarları’nı bilmiyorsanız; tarihe sorun!.. Ertuğrul Gazi’ye, Osman Gazi’ye, Fatih Sultan Mehmet Han’a, Sultan Abdulhamit Han’a sorun!..

Onlar gönül erleridir.. Onların işi; Yunus vari ‘gönüller yapmak’, insanlara ‘Allah’ı ve sonsuz olan ahiret gününü’ hatırlatmaktır.. Rehberleri Hz. Peygamber (a.s)’dır.. Kendilerine rehber olarak CIA, MI6 ve MOSSAD’ı örnek alan hain yapılarla, Anadolu’yu Anadolu yapan Kadim Çınarları aynı kareye sokmaya çalışmak; bu millete ve memlekete yapılabilecek en büyükkötülüktür!..

Alperenler kimler di?.. Yunuslar, Mevlanalar, Taptuk Emreler, Hacı Bayram Veliler kimler di?.. Akşemsettin kimdi?.. Allah erlerini, Anadolu’nun Kadim Çınarları’nı tarihe gömmek ve orada bırakmak isteyenler, günümüzde onların izinden gidenleri düşman olarak göstermek isteyenler, olsa olda CIA, MI6 ve MOSSAD ajanları, ABD uşakları ve Bizans artıklarıdır!..

Alperenler bu ruhla öncü olarak gönülleri fethetmeye gönderilmiş. Bu ruhun etkisiyle peygamberi ahlakla tanışan Bizans;  ‘’kardinal külahı görmektense, Osmanlı sarığını yeğleriz’’ demiştir. Onlara bunu dedirten; Anadolu’nun Kadim Çınarları’nın ahlakıdır!..

Günümüzde yaşayan köklü Kadim Çınarların dalları; geçmişte olduğu gibi, günümüzde de dedelerinin yolunda ok gibi dosdoğru olmuş, maddi fetihlere ve kazanımlara hiç itibar etmemişlerdir. Onların tüm gayretleri gönülleri fethetmek, kalplere Allah aşkını yerleştirmek, insanların gurur, kibir, haset, kin gibi manevi hastalıklarını tedaviyle meşgul olmak üzerine olmuştur.

Bizi kökümüzden uzaklaştırdılar ama koparamadılar. Bizi biz yapan değerlerimizi unutturmaya çalıştılar ama unutturamadılar.

Bu millet yüzyıllarca İslam’ın sancaktarlığını yapmış, İlayı Kelimetullah için Viyana kapılarına dayanmış bir millettir!.. Şimdi birilerine ne oluyor da binlerce yıldır Türk Devletleri’ne çimento olmuş günümüz Ak Şemsettinlerine, Mevlanalarına, Yunuslarına, devleti devlet yapan ruhlara dil uzatmaya cüret edebiliyor!.. Bunu yapanlar bizim soyumuzdan, bizim boyumuzdan, bizim kökümüzden olamaz. Onlar olsa olsa Hz. Havva’yı kandıran İblis’in aramıza ektiği ayrık otu tohumlarıdır. Haçlı ordularının, tapınak şövalyelerinin necis artıklarıdır.

Kökü dışarıya dayanan, temelde düşmanlıkları bizim İslam olmamız olan teşkilatlar, Anadolu insanını ancak dininden uzaklaştırarak emellerine ulaşacaklarını çok iyi biliyorlar. Bu milleti İslam ve İslam ahlakından uzaklaştırmadan emellerine ulaşamazlar.. Örnek şahsiyetleri, Kadim Anadolu Çınarları’nı yok etmeden bunu başaramazlar..

İslam ülkesi olarak adlandırılan fakat İslam ile alakası kalmamış, gayrimüslimlere hizmet eden, ülkelerini tamamen ABD’nin, Avrupa’nın, Rusya’nın ellerine teslim etmiş olan ülkelerin bir ve beraber olduklarını, İslam kardeşliğiyle birbirlerine bağlandıklarını hayal edin… Bahse konu haçlı tohumları bu gün yaptıkları zulümleri yapabilirler miydi!

Böl, parçala, yut… İslam düşmanları bu taktiği uygulayarak bizi bölmüşler, parçalamışlar ve teker teker yok ediyorlar. En kutsal mekanımız Kabe’yi elimizden almışlar… Suudi yöneticiler ABD’nin uşağı olmuşlar. Diğer ikinci kutsal mekanımız Kudüs zaten kan ağlıyor… Elimizde hiçbir şey bırakmamışlar. Kadim Anadolu evliyalarının Anadolu’muza üfledikleri ruh hariç!..  Bu ruh ile tüm bu parçalanmışlıklar yerini birliğe, savaş ve kargaşalar huzura bırakacak!.. Bunu yapacak tek ülke de genç, dinamik, 1071 ruhuna yeniden kavuşan Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Bizden Malazgirt’in ruhunu söküp almadan, Mevlana’nın öğretilerini unutturmadan, Kadim İslam Medeniyeti’ni yıkıp yok etmeden, Alperenlerin izinden gidenleri tasfiye etmeden emellerine ulaşamayacaklarını bilen emperyalist güçler ve onların içimizdeki uşaklarının oyunları tutmayacak;  Allah’tan başka hiçbir güce teslim olmayan, boyun eğmeyen Kadim Anadolu Çınarlarını, legal görünümlü illegal örgütlerle bir tutmaya çalışarak yapılan bu saldırıların tamamı bu milletin bağrından geri tepecek ve kendi başlarında patlayacaktır.

Yusuf Karamanoğlu

Yusuf Karamanoğlu iletisi@dipdalga.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.