replica rolex watches
SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

GÜVENLİK, DÜNYA, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

ABD, SÜRESİ BİTENİ İNFAZ EDİYOR!..

Bu haber 27 Ekim 2019 - 22:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Teröristlerin sahneden çekilmesi, terörün bittiği anlamına gelmiyor.. Sadece yeni sahneye çıkacak olan ‘Terör Liderleri’ için, sahne boşaltılıyor..

El Kaide lideri Usame Bin Ladin ve DAEŞ lideri Ebubekir El Bağdadi. Bu iki teröristin her ikisinin de ABD tarafından, Ortadoğu’da ABD’nin emperyalist amaçlarını gerçekleştirmek için kullanıldıkları, bizzat ABD kaynakları tarafından doğrulanmıştır.

Üç yıl önce, Amerikan ABC Televizyonu’nda, ABD Başkanı Trump, canlı yayında ‘’Hillary Clinton’ın IŞİD’in kurulmasına yardım ettiğini’’ söylemiş, bunun üzerine ABC televizyonu hemen canlı yayını durdurmuştu.

https://youtu.be/G9oQkI3NGto

Yine, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve ABD ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) eski çalışanı Edward Snowden’ın, Rusya’ya sığındıktan sonra IŞİD hakkında söylediklerini hatırlayalım.

Snowden, o dönemde, Irak’ta kaosa neden olan IŞİD’in arkasında ABD, İngiltere ve İsrail istihbarat teşkilatlarının olduğunu ileri sürmüştü.

Snowden’ın iddialarına göre; CIA, MI6 ve MOSSAD tarafından kurulan IŞİD’in, Ortadoğu’da denge ve tehdit unsuru olarak ABD, İngiltere ve İsrail’e hizmet etmesi planlandı.

Bu nedenledir ki; İslam’ın, uluslararası camiada terörizm ile birlikte anılması için, güya İslam adına, ‘İslam dışı ne kadar eylem varsa gerçekleştiren’ IŞİD, İsrail hakkında, ne bir olumsuz açıklamada bulunmuş, ne de İsrail’i hedef almıştır. Sürekli savunmasız insanları, kadınları ve çocukları hedef alan IŞİD terör örgütünün gerçek yüzü kısa sürede ortaya çıkmış, fakat IŞİD’i bahane eden ABD ise bölgedeki hedefine ulaşmış, petrol yataklarının üzerine çöreklenmiştir.

Şimdi ise; aynen El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in kullanım süresi dolduğunda nasıl ABD tarafından infaz edildi ise; IŞİD (DAEŞ) lideri El Bağdadi de infaz edilmiştir. Gerçekten infaz edildi mi edilmedi mi tam olarak bilmiyoruz fakat ‘sanal da olsa’, sonuçta infaz gerçekleşmiştir.. Ve tarihteki rollerini oynayan terörist liderler, kendilerini kim ortaya çıkardı ise, yine onlar tarafından tarihin karanlıklarına gömülmüşlerdir..

Teröristlerin sahneden çekilmesi, terörün bittiği anlamına gelmiyor.. Sadece yeni sahneye çıkacak olan ‘Terör Liderleri’ için, sahne boşaltılıyor..

Dünyanın terörden kurtulması için gereken şey; ancak ‘’terörü ortaya çıkaran güçlerin ortadan kaldırılmasıyla’’ veya ‘’halkların terör destekçisi yöneticilerini tasfiye etmeleri’’ ile mümkün olabilir.

DAEŞ ya da diğer adıyla IŞİD lideri El Bağdadi’nin, bu bağlamda ‘kendi sahibi’ tarafından ortadan kaldırılması, umarız bundan sonra diğer benzerlerine ders olur da; kendilerini kullandırtmazlar!..

DipDalgaHaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.