replica rolex watches
SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

GÜVENLİK, DÜNYA, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

ABD-PKK PLANINDA, SAADET PARTİSİ’NE ‘MAŞA’ ROLÜ!.

Bu haber 05 Mart 2019 - 18:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın doğum yeri ve memleketi malum olduğu üzere Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine bağlı Ömerli (Amara) köyü.. Şanlıurfa bu sebeple örgütün Öcalancılar kanadı için adeta sözde ‘başkent’ kabul ediliyor ve 31 Mart seçimlerinde AK Parti’den ‘kurtarılması’ gereken öncelikli iller arasında başı çekiyor.

2014’te Diyarbakır Belediye Başkanlığı’ndan kaydırdıkları Osman Baydemir’le Şanlıurfa’yı almayı denemiş ancak bunda başarılı olamamışlardı. Ne olursa olsun Şanlıurfa’yı almak isteyen PKK, HDP kanalıyla sonuç alamayacağını anladı. Şimdi, “Biz kazanamıyorsak AK Parti de kazanmamalı” düşüncesiyle Saadet Partisi’ne yöneldiler.

ŞANLIURFA’DA SAADET KAZANIRSA, PKK KAZANMIŞ SAYILACAK!.

HDP, PKK’nın Öcalancılar kanadından gelen talimat üzerine Şanlıurfa’da büyükşehir ve üç ilçe adayını Saadet Partisi (SP) lehine geri çekti. Ancak patronu ABD-İsrail’den gelen talimatla geri adım atabilen PKK, şimdi bu talimat üzerine Şanlıurfa’yı Saadet Partisi üzerinden düşürmeye çalışacak. Saadet’in de seçimi kazanması neredeyse imkansız. Ancak bir ihtimal Saadet adayının seçimi kazanması durumunda gerekirse tehditle SP’den istifa ettirilip HDP/PKK’ya katılmaya zorlanacağı kesin.

PKK’NIN ŞANLIURFA MERKEZLİ ‘İSYAN’ PLANI..

PKK’nın nihai hedefi ise ‘Büyük Kürt İsyanı’ için yerelde güçlenerek, Şanlıurfa’yı isyanın merkezi haline getirebilmek. Şanlıurfa merkezli bir ‘Kürt Baharı’ planı var. Özellikle muhafazakar ilçelerden başlatacakları bir isyanı (Suriye İç Savaşı’nın başladığı Dera ilçesi gibi) tüm ülkeye yaymak için yanıp tutuşuyorlar. Dera gibi merkez olarak seçtikleri ilçe ise HDP’nin adayını geri çektiği Eyyübiye ilçesi.. PKK, Saadet Partisi üzerinden özellikle Eyyübiye’yi almak için bütün imkanlarını kullanacak.

SAADET, PKK’NIN DESTEKLEDİĞİ TÜM ADAYLARINI GERİ ÇEKMELİDİR!.

CHP’de istediği sonuca ulaşan PKK, şimdi Saadet Partisi’ni ‘pilot parti’ olarak belirlemiş durumda. Saadet Partisi’nin son zamanlarda yaşadığı eksen kaymasına rağmen PKK’ya kendisini kullandırtmamalı; PKK/HDP’nin destek beyanında bulunduğu tüm adaylarını geri çekmelidir. Aksi halde PKK’nın Batı’da İstanbul (CHP üzerinden), Doğu’da Şanlıurfa’yı ‘isyan merkezi’ olarak seçmesinde pay sahibi olacaktır. Saadet Partisi bu oyunun altında kalırsa, Türkiye de bu oyunun altında kalabilir. Bu akıl üst-Siyon (Siyonist-ABD) aklıdır. Saadet Partisi’ne hem de bir terör örgütü üzerinden Siyon oyunlarına gelmek hiç yakışmayacaktır.

Galip İlhaner / DipDalga.com

Galip İlhanergalipilhaner@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.