replica rolex watches
SON DAKİKA

ABD İLE GÜVENSİZ BÖLGE!..

GÜVENLİK, DÜNYA, SİYASET, YORUM & ANALİZ

MÜŞTEREK HAREKAT MERKEZİ!..

GÜVENLİK, YAZARLAR, YORUM & ANALİZ

ABD ORDUSUNDA ‘İNTİHAR SALGINI’!..

Bu haber 30 Eylül 2019 - 2:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD ordusu, genç erler arasında hızla yayılan ve sayısı her yıl artarak devam eden bir ‘ulusal intihar salgını’ na yakalandı..

ABD basınından elde edilen bilgiye göre, geçen hafta, ABD Savunma Bakanlığı ilk kez, bir önceki yıla ait intiharları detaylandıran bir rapor yayınladı.

‘Yıllık İntihar Raporu’ olarak adlandırılan rapor; Silahlı Kuvvetler Tıp Denetçi Sistemi, Ordu, Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri, Psikolojik Sağlık Merkezi, Savunma İş Gücü Veri Merkezi ve Hastalık Kontrol ve Önleme birimlerinden alınan bilgiler neticesinde oluşturuldu.

Rapora göre; geçen yıl 541 asker intihar etti. Bu sayının, bir önceki yıla göre %6 daha fazla olduğu ve giderek arttığı belirtildi. İntihar eden askerlerin büyük bölümünü 20’li yaşlardaki askerler oluşturuyor.

Bazı yetkililer, bu durumu ‘’ulusal bir intihar salgını’’ olarak değerlendiriyor.

Savunma Bakanı Mark Esper, konuyla ilgili olarak gazetecilere verdiği demeçte; ‘’Size, silahlı kuvvetlerimizde intiharları önleme hususunda bir çözümümüz olduğunu söylemeyi dilerdim. Ama söyleyemiyoruz. Fakat üzerinde çalışıyoruz. Genç askerlerimiz arasında, bazılarının ‘’ulusal bir intihar salgını’’ olarak adlandırdıkları bir durumla karşı karşıyayız. Bu harika, genç Amerikalıların finansal baskı veya ilişki kurma zorlukları nedeniyle intihar edip hayatlarını kaybetmelerine izin veremeyiz. Onlara yardım etmemiz gerekir. Konuyla ilgili çalışmalarımız var ve başa çıkmaya çalışıyoruz.’’ dedi.

DipDalgaHaber.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.